İnstagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

  • on 2 Ağustos 2020
instagram video indirme

İnstagram video indirme işlemleri eğer doğru araçlara sahipseniz oldukça kolay. Sosyal medyada oldukça fazla zaman geçiren bizler beğendiğimiz veya daha sonra izlemek istediğimiz videoları telefonumuza indirmek istiyoruz!

İnstagram da ailemizle veya sevdiklerimiz ile çektiğimiz video ve fotoğları paylaştığımız görsel bir site. Takip ettiğimiz sayfa ya da kişilerin bazen bir manzara bazen de bir sevimli hayvan videosu bizi çok mutlu edip huzurlu hissetmemizi sağlıyor.

Bu videoları instagram kaydet butonu ile kayıt etsek de daha sonra üzerine yüzlerce fotoğraf ve video kayıt ettiğimiz için daha sonrasında kaybediyoruz. En iyisi bu tatlı videoları telefonumuza indirip daha sonra tekrar izleme tercihi oluyor.

Instagram videoları en fazla 1 dakika veya 60 saniyeden daha az uzunluğu olan videolardır. Peki instagram videoları telefona yada bilgisayara indirmek istiyorsak neler yapmalıyız? Bu yazımda sizlere ister uygulama kullanarak isterseniz online olarak instagram video indirme seçeneklerini sosyal medya uzmanı olarak anlatacağım.

İnstagram Video Nasıl İndirilir?

İnternette birbirinden farklı özellikleri olan instagram video indir araçları bulunmaktadır. Bu araçlara web siteleri üzerinden ulaşabilirsiniz.

HD Video indirme işlemi site ve uygulama kullanmadan programsız instagram video indirmek mümkün mü?
– Evet mümkün. Ama bunu sadece bilgisayarda yapabilirsiniz.

Öncelikle Firefox internet tarayıcısına ihtiyacımız var. (Eğer tarayıcı yoksa buradan indirebilirsiniz)

Sonrasında instagrama giriş yaparak ilk adımı atalım. (Buradan instagram girişi yapabilirsiniz)

İndirmek istediğiniz videonun üstüne sağ tıklayarak yan sekmede aç seçeneğine tıklıyoruz.
Yan sekmede Araçlar / Sayfa Bilgileri / Ortam seçeneklerine gidiyoruz.

İlginizi çekebilir:  Instagram Reels Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

instagram video indirme 2

Çıkan seçeneklerden videoyu bulup farklı kaydet diyerek bilgisayarımıza videoyu mp4 olarak indiriyoruz.

instagram video indirme 3

Online Instagram Video İndirme

Appstore veya Google Play üzerinde bulunmayan uygulamaları apk olarak telefonunuza indirmek cihanıza zararlar verebildiği gibi istenilmeyen sonuçlarda doğurabilir. Bu uygulamaları telefonunuza kurarken fark etmeden erişim onayı veriyoruz bunlar fotoğraf, rehber gibi özel alanlarımıza erişim sağlıyorlar. Bu nedenle bilmediğiniz apk uygulamalarınızı cihazınıza yüklememenizi öneriyorum.

Şimdi gelelim uygulama kullanmadan online olarak instagram videosu indirmeye.

Savefrom

savefrom instagram video indirme

Benimde sıklıkla kullandığım bu site instagram videolarını kolay bir şekilde telefonunuza indirmenizi sağlıyor. Yapmanız gereken video’nun bağlantısını yapıştırıp indir butonuna tıklamak sonrasında size indirme linki veriyor. İndirme linkine tıklayarak telefonunuza veya bilgisayar ya da tabletinize indirebilirsiniz.

https://tr.savefrom.net/download-from-instagram

Downloadvideosfrom

Instagram videosu indirirken isterseniz onu fotoğraf olarak da indirmenizi sağlayan bir web site. Video indirme seçeneği dışında beğendiğiniz fotoğraflarıda indirebilirsiniz.

https://www.downloadvideosfrom.com/tr/Instagram.php

Instagram Video İndirme Uygulamaları

Bir android kullanıcısı olarak benim çok sık kullandığım bir uygulama ile başlamak istiyorum.
Eğer siz de android kullanıyorsanız uygulamamızın adı:
Video Downloader for Instagram – Video İndirici

Uygulama ücretsiz olup aynı mantık ile çalışıyor instagrama giriş yapın ve bağlantı linkini kopyalamanız yeterli sonrasında kolayca telefonunuza video inecektir.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.popularapp.videodownloaderforinstagram&hl=tr_TR

iOS bazı güvenlik önlemleri yüzünden instagram videosu indirmesi ne kadar zor olsa da doğru uygulama seçerek bu zorluğu umursamayabilirsiniz : )

iOS kullananlar için de uygulamamızın adı:
Blaze: Browser & File Manager

Paylaşımın bağlantı url kısmını kopyalayıp uygulamanın içine yapıştırıyoruz. İndirme butonuna tıkladıktan sonra videoyu Videoyu Film Rulosuna Aktar seçeneğini seçerek iOS instagram video indirme işlemini tamamlamış oluyoruz!

Dipnot: Kişisel instagram hesaplarına ait video ve fotoğrafları izinsiz indirmek ve başka yerlerde paylaşmak ilerde hukuki yaptırımlara neden olabilir.Lütfen sahiplerinden izin alarak bu işlemleri yapınız.

İlginizi çekebilir:  Sosyal Medya Uzmanı Nedir? Ne İş Yapar? Maaşı Ne Kadar?

Sıkça Sorulan Sorular

İnstagram video indirmek ücretsiz mi?

Kullandığınız araçlara göre değişiklik gösterse de. Online video indirme siteleri ve ücretsiz uygulamalar mevcut. Yazımız da ücretsiz video indirme olan uygulamalardan bahsettim.

İnstagram video süreleri ne kadar?

İnstagram video süreleri en fazla bir dakika olup 60 saniyeyi geçmez. IGTV videoları ise daha uzun süreli videolardır.

İnstagram video indirme uygulamaları güvenilir mi?

Play Store veya App Store da bulunan uygulamaları kullanırsanız herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız fakat bilinmeyen apk uygulamaları telefonlarınıza zarar verip istemediğiniz yerlere ulaşabilir..

İnstagram video indirme siteleri güvenilir mi?

Sitelere instagram kullanıcı ve şifreniz ile giriş yapıyorsanız bu durum ilerde şifrenizin veya hesabınızın çalınmasına neden olabilir. Bu nedenle hesabınızın bilgilerini istemeyen sitelerden video indirme işlemleri yapın.

İnstagram videoları nasıl indirebilirim?

Çevrimiçi birçok web site ve uygulama kullanarak instagram videolarını doğrudan indirebilirsiniz.

Beğeni:
0 0
Kategori:
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir